Repetytorium z matematyki elementarnej

Najważniejsze pliki:

– Zasady zaliczenia

– Sylabus

Zajęcia będą odbywały się zdalnie przez program Microsoft Teams.

Terminy kolokwiów: 7.12.2020, 4.02.2020

Literatura

1. Skrypty z repetytorium, stworzone przez pracowników WMI UAM (zawierają zadania, część rozwiązań, odpowiedzi): http://www.rzonsol.pl/zajecia-strony/repetytorium-z-matematyki-elementarnej-2016.html, dział Materiały
  2. Dróbka N., Szymański K., Zbiór zadań z algebry dla klasy I i II liceum ogólnokształcącego, WSiP, Warszawa 1979.
  3. Dróbka N., Szymański K., Zbiór zadań z matematyki dla klasy III i IV liceum ogólnokształcącego, PZWS, Warszawa 1973.
  4. Dróbka N., Szymański K., Matematyka w szkole średniej. Powtórzenie i zbiór zadań, WNT, Warszawa 2004.
  5. Gdowski B., Pluciński E., Zbiór zadań z matematyki dla kandydatów na wyższe uczelnie, WNT, Warszawa 1979.
  6. Karolak T., Repetytorium z matematyki, Wydawnictwo Skrypt, Warszawa 2004.
  7. Krysicki W., Bartos J., Dyczka W., Królikowska K., Wasilewski M., Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna w zadaniach. Część 1. Rachunek prawdopodobieństwa, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2012.
  8. Kowalczyk R., Niedziałomski K., Obczyński C., Matematyka dla studentów i kandydatów na wyższe uczelnie. Repeptytorium, Wydawnictwo Naukowe PWN, 2012.
  9. Leitner R., Żakowski W., Matematyka dla kandydatów na wyższe uczelnie techniczne. Części 1, WNT, Warszawa 1984.
  10. Leitner R., Żakowski W., Matematyka dla kandydatów na wyższe uczelnie techniczne. Część 2, WNT, Warszawa 1984.
  11. Musielak J., Wstęp do matematyki, PWN, Warszawa 1970.
  12. Nowik J. (red), Zbiór zadań z matematyki. Liceum ogólnokształcące, Liceum profilowane, Technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony, Opole 2002.
  13. Uryga J., Nowa matura.. Matematyka. Rozwiązywanie zadań, Wydawnictwo szkolne PWN, Warszawa – Bielsko-Biała 2008.
  14. Zakrzewscy D. i M., Repetytorium z matematyki, Wydawnictwo szkolne PWN, Warszawa 2000.
  15. Zalewska A., Stachowski S., Szurek M., I ty zostaniesz Euklidesem, Podręcznik do matematyki dla klasy I, II, III liceum i technikum, Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna „ADAM”, Warszawa 2004.
  16. Zalewska A., Stachowski E., Szurek M., I ty zostaniesz Euklidesem, Zbiór zadań do matematyki dla klasy I, II, III liceum i technikum, Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna „ADAM”, Warszawa 2004.
  17. Żakowski W., Matematyka dla kandydatów na wyższe uczelnie, WNT, Warszawa 1994.
  18. Ciesielski K., Pogoda Z., Bezmiar matematycznej wyobraźni, Wiedza Powszechna, Warszawa 1995. (jako literatura uzupełniająca)
Based on Resume Hugo theme